You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ne tür Estetik Diş Hekimliği tedavileri vardır?

Bireysel tanıya veya hastaların ne istediğine bağlı olarak bir dizi farklı Kozmetik Diş tedavisi vardır. Bunlar, fazla diş eti dokusuna sahip kişilere veya "diş eti gülüşüne" sahip kişilere beyaz, ışıltılı dişlerini ortaya çıkaran doğal bir gülümseme görünümü vermek için diş eti şekillendirme veya yeniden şekillendirmeyi içerir. Dişleri lekeli veya kalıtsal olarak renksiz dişleri olan kişiler, dişlerini beyazlatmak için lazer diş beyazlatmayı tercih edebilirler. Dişler yontulduğunda veya yeniden şekillendirilmesi gerektiğinde, doğal dişleri güçlendiren kuronlar da dahil olmak üzere porselen kaplamalar bir seçenektir. Laminalar, hastalara dayanıklı, parlak ve doğal görünümlü dişler veren yeni bir kaplama türüdür. Dişler ağzı aşırı doldurduğunda veya boşluklarla çarpık olduğunda, Invisalign diş telleri daha iyi yüz görünümü için diş yapısını düzeltebilir . Bazı sporcular veya genel olarak insanlar, diş kaybına veya çenelerine zarar veren yüz yaralanmalarına maruz kalırlar. Estetik cerrahlar, kayıp veya çekilmiş dişleri diş implantlarıyla değiştirebilir veya yüz rekonstrüksiyonu konusunda diğer eğitimli tıp uzmanlarıyla çalışabilir.

 

Kimler Estetik Diş Hekimine ihtiyaç duyar?

Ağız sağlığı tedavisine ihtiyaç duyan veya dişlerinin ve gülüşünün durumunu iyileştirmek isteyen herkes tavsiye ve danışma için bizimle iletişime geçebilir.  diş hekimimiz hem genel diş hekimliği tedavileri sağlar hem de kozmetik tedavi seçeneklerini sizinle tartışabilir.

 

Estetik Diş Hekimliği tedavisinin faydaları nelerdir?

Estetik Diş Hekimliği tedavisi, diş ve ağız sağlığınızın hem muayenesine hem de tedavisine izin verir ve genel görünümünüzü en iyi şekilde iyileştirecek estetik tedavi konusunda bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Bu tedaviler ve bilgiler genel fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur çünkü kendinize daha iyi bakmayı öğrenirsiniz ve iyi göründüğünüzü bilerek dünyaya kendinden emin bir gülümsemeyle bakabilirsiniz. Bazı insanlar için bu, ilk izlenimlerin gerçekten önemli olduğu hayat arkadaşı ve iş beklentileri gibi daha büyük seçenekler anlamına gelir.

 

Estetik Diş Hekimliği tedavisi kalıcı mıdır?

Estetik Diş Hekimliği, ağız sağlığınızı ve yüz görünümünüzü iyileştirmeyi amaçlar. Tedaviler, hastanın genel fiziksel ve zihinsel refahını oluşturmaya yöneliktir. Her tedavi, tedavi türüne ve hastanın genel sağlığına bağlı olarak farklı dayanıklılık oranlarına sahip malzemeler kullanır. Lingual diş tellerinin diş yapısındaki düzensizlikleri altı haftadan on sekiz aya kadar düzeltebildiği durumlarda, diş implantları otuz yıla kadar dayanabilir. Estetik diş hekiminiz size uygun sürelerde tedaviler konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. Herkesin ağız sağlığı standartlarını karşılaması için düzenli olarak, örneğin altı ayda bir diş hekimini ziyaret etmesi önerilir.