You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Diyette Kilo Yönetimi

Beslenme anne karnından itibaren önem arz etmektedir. Çünkü günümüzde birçok bilimsel yayın da destekliyor ki bebeklik çağından itibaren beslenme ileri ki yaşlarda görülebilecek olan hastalık risklerini azaltmaktadır. Özellikle bebeklik çağında yapılan yanış beslenmenin çocukluk ve yetişkinlik çağında obeziteyi arttırdığını biliyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından obezite, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmıştır. Dünya Sağlık Örgütüne göre obezite son yıllarda gittikçe artmaktadır. Bunun sebebi olarak tarım politakalarında yapılan yanlışlıklar, hazır gıdalara yönelim ve teknolojiyle beraber artan hareketsiz yaşam oldukça etkilemektedir. Her sene birçok popülerleşen zayıflama yöntemlerini duyabilirsiniz. Aslında ağırlık kaybı sağlamak uzman bir diyetisyen eşliğinde oldukça basittir. Her hangi bir ürün veya detoks kalıcı olarak zayıflama sürecinize etki etmeyecektir. Öncelikle mutlaka dahiliye hekimiyle görüşün ve gerekli tetkiklerinizi yaptırın. Çünkü bir diyetisyen ile ilerlemeye başladığınız süreçte kan değerlerinizde görülen anormallikler kilo kaybınızı etkileyebilir. Bu yüzden gerekirse hekiminiz ilaç desteği vermelidir. 

Gün içerisinde aldığınız kalori ile yaktığınız kalori arasındaki denge  vücuttaki yağ yakımında en önemli faktördür. Eğer aldığınız kalori fazlaysa kilo artışı sağlarsınız. Bunun tam tersi durumda harcanan enerji fazla olduğu zaman ağırlık kaybı sağlayabilirsiniz.